Nauka nie musi być nudna! Chcemy udowodnić to wszystkim niedowiarkom. Dzieciaki z Przedszkoli i Szkół Podstawowych zapraszamy do wspólnego odkrywania świata. Gwarantujemy jedno – w Akademii Przyrodnika na 100% nie zawieje nudą!

Warsztaty odbywające się w ramach Akademii Przyrodnika to nie zwyczajne lekcje.Chcemy dać dzieciom możliwość twórczego poszukiwania, odkrywania swoich pasji i kreatywnego rozwoju a to wszystko w przyjaznej atmosferze, gdzie każdy może być sobą.

Wierzymy, że wystarczy dać dzieciom odpowiednie narzędzia aby w pełni rozwinęły skrzydła i zaczęły samodzielnie zdobywać wiedzę. Z dumą staniemy się wówczas towarzyszami w ich podróży zdobywcy-przyrodnika!

Warsztaty cykliczne

Cykliczne warsztaty to propozycja dla szkół i przedszkoli, które chcą zapewnić swoim uczniom atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne.

W ramach Akademii prowadzone są zajęcia  interdyscyplinarne, dzieci doświadczają widowiskowych eksperymentów i doświadczeń, badają otaczający świat doświadczając zjawisk fizycznych, obserwują uważnie otaczającą przyrodę i wysnuwają wnioski.

Przykładowe tematy realizowane w czasie zajęć:

– eksperymenty – sprawdzanie pH, wykrywanie substancji, planowanie eksperymentów, wnioskowanie,

– botanika – budowanie lasu w słoiku, malowanie tkanin roślinami barwierskimi, przygotowywanie zielnika, obserwacje zasiewów w zmiennych warunkach,

– laboratorium – przygotowywanie preparatów do obserwacji mikroskopowych.

Wspólna edukacyjna podróż, niesie ze sobą bogatą wiedzę merytoryczną ale to także świetny sposób do kształtowania umiejętności społecznych i osobistych. Podczas zajęć dzieci uczą się nie tylko samodzielności ale również  współpracy, komunikacji oraz podejmowania inicjatywy.

Podstawowe zasady Akademii Przyrodnika:

– Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w czasie pozalekcyjnym,

– W czasie zajęć dzieci pracują indywidualnie ze wsparciem trenera,

– Czas trwania zajęć 1h,

– Każdy Młody Przyrodnik otrzymuje w pakiecie startowym: Dziennik obserwatora, lupę, Legitymację przyrodnika, Kartę członkowską z miejscem na wbijanie odznak za zdobyte sprawności, Worek do przenoszenia przyrodniczych skarbów.

Warsztaty okazjonalne

Pomaluj swój worek szkolny!

Uczestnicy warsztatów malowania na workach szkolnych używając farb do tkanin, stempli oraz pędzla samodzielnie przyozdobią worki. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się również ciekawostek na temat naturalnego farbowania tkanin oraz różnych rodzajów włókien używanych do produkcji tkanin. Poprzez zabawę nauczą się nazw surowców, które najczęściej spotykają w swoim otoczeniu.

·Każde dziecko maluje jeden worek, który zabiera ze sobą.

Warsztaty “Młody Pszczelarz”

Warsztaty pszczelarskie to wyjątkowa okazja, by w warunkach sali lekcyjnej poczuć klimat prawdziwej pszczelej pasieki. Na zajęciach dzieci zobaczą prawdziwy Ul od środka, dowiedzą się jakimi narzędziami posługują się pszczelarze i jak wygląda praca w pasiece. Młodzi adepci pszczelarstwa będą mogli nawet przymierzyć strój profesjonalisty.

W czasie warsztatów uczestnicy odkryją niezwykle ważną rolę pszczół w ekosystemie i ich wpływie na równowagę.

W części warsztatowej dzieci przygotują pyszny ziołowy miód oraz udekorują gipsową pszczółkę.

Dzieci zabierają do domu przygotowany przez siebie miód oraz figurkę gipsową.

Zrób swoją Eko – torbę!

W trosce o środowisko naturalne zwraca się coraz większą uwagę na konieczność redukcji ilości torebek foliowych przez co do łask wracają torby wykonane z materiałów wielokrotnego użytku. Podczas zajęć dzieci samodzielnie przyozdobią Torby Bawełniane. Do dyspozycji będą miały bawełniane torby, farby, różnorodne szablony, stemple. Zajęcia z malowania na torbach mają więc oprócz niewątpliwie ekologicznego charakteru także artystyczny charakter. Eko torba może być super prezentem dla najbliższych.

 · Czas trwania warsztatów – 45 min (do 60 minut) 

· Każde dziecko maluje jeden worek. 

Eksperymenty Małego Chemika

Razem wkraczamy do barwnego, wybuchowego świata nauki! Dzieci przeistaczają się w szalonych naukowców, eksperymentują, testują i uczą się o otaczającym świecie poprzez zabawę. Warsztaty z eksperymentowania to swobodna forma przekazu, dużo zabawy, a przy tym spora dawka naukowej wiedzy przekazanej w sposób przystępny dla dzieci. Każdy uczestnik samodzielnie wykonuje zadania – dzięki temu staje się odkrywcą i aktywnym uczestnikiem zajęć. Obserwuje również pokazy przeprowadzane przez instruktora a przy okazji uczy się stawiać hipotezy naukowe i sprawdzać rzeczywiste efekty prac.

W czasie zajęć:- wspólnie przygotujemy wybuchające wulkany,- odkryjemy właściwości suchego lodu, – zrobimy gigantyczne bańki wypełnione białą mgłą,- sprawdzimy kiedy metal może gwizdać, – nauczymy się zmieniać barwy płynów dzięki reakcjom chemicznym.

Warsztaty mydlarskie

Uczestnicy przeniosą się do barwnego świata baniek mydlanych i stworzą samodzielnie aż trzy mydełka z naturalnymi dodatkami.Na stole warsztatowym pojawią się zioła, kwiaty, olejki eteryczne, perłowe miki oraz wiele innych dodatków. Do dekoracji swoich mydeł dzieci wykorzystają dekoracje z bazy mydlanej glicerynowej. Przygotują mydełko w kształcie ciasteczka jako atrakcyjny psikus. Swoje wyroby zapakują w celofan z dekoracyjnymi bilecikami, tak aby mogły stanowić wspaniały prezent dla bliskich osób.

Czas trwania warsztatów – 45 min (do 60 minut)

· Każde dziecko przygotowuje trzy mydełka

Zasady rezerwacji

Rezerwacja terminu warsztatów następuje po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym.

Formularz zgłoszeniowy dla klientów indywidualnych jest dostępny na stronie www.voysa.pl oraz na facebooku „Akademia Przyrodnika”

Ostateczne ceny warsztatów zależą od liczby dzieci, dostępności terminu oraz miejsca prowadzenia warsztatów.

kontakt@voysa.pl

tel. 606 794 883

tel. 724 129 104