Nastała wiosna a wraz z nią odżyła potrzeba zmian. Też to czujecie?

Większość z nas reaguje na podwyższone temperatury jak rośliny na nowy okres wegetacyjny. Dochodzą do głosu, osadzone gdzieś głęboko w naszym kodzie genetycznym instynkty. Zaczyna się nowe!

Chcemy wyglądać atrakcyjnie, zaczynamy żyć na większych obrotach, codzienność przybiera na sile. Jest to tak radykalna zmiana po zimowym okresie wyciszenia, że nasze organizmy często funkcjonują jak w sinusoidzie. Raz mamy nieprzeciętną energię, innym razem czujemy się całkowicie pozbawieni energii.

koktajl_brzoskwinia

Warto wesprzeć organizm w naturalnych procesach w tym wyjątkowym okresie, tak abyśmy mogli jeszcze pełniej z niego skorzystać.

Aby wzmocnić organizm, zaproponować coś atrakcyjnego kulinarnie  i  zaserwować porcję oczyszczającego błonnika warto przygotować sobie wiosenny koktajl wzmacniający. Składniki należy uważnie dobrać – nie tylko ze względu na nasz wysoki poziom znużenia produktami sezonowymi. Ważne aby na przednówku wykorzystywać zarówno wszystkie warzywa i owoce sezonowe, które są dostępne jak i uzupełniać ich uszczuploną listę czymś ekstra!

Warzywa i owoce ze względu na zwarte w ich tkankach fitoskładniki mają szczególne właściwości ochronne przed bakteriami, wirusami i drobnoustrojami. Możemy dostarczyć tych wartościowych składników popijając odżywcze koktajle wiosenne z ciekawymi dodatkami. Na początek polecam sprawdzoną przeze mnie miksturę 🙂

Dlaczego koktajl a nie sok?

Koktajle maja jedną niewątpliwą przewagę nad sokami – zmieloną tkankę roślinną w większych ilościach. Co za tym idzie ilość błonnika jest nieporównywalnie większa, podczas gdy kaloryczność koktajlu bywa niższa. Substancja ta jest natomiast niezmiernie ważna w codziennym funkcjonowaniu organizmu. Jest niczym miotła, która wymiata kurz po zimie (gnijące resztki jedzenia) z naszych jelit. Porządki po okresie zimowym przed nadchodzącym latem są szczególnie ważne. Abyśmy mogli na nowo skorzystać z dobrodziejstw natury, zaopatrzyć organizm we wszystkie cudowne związki jakie proponuje nam w nowym sezonie przyroda musimy oczyścić organizm ze zbędnego bagażu.

Nie bez przyczyny diety oczyszczające a nawet głodówki przeprowadza się właśnie w tym momencie. A zatem nie tylko dla dobrej sylwetki ale i prawdziwego zdrowia przygotujcie koktajl i pijcie ze mną na zdrowie!

Koktajl marchewkowy ze śliwką

Banan

Gruszka

2 łyżki płatków owsianych

1 łyżka nasion chia

0,5 łyż zarodków pszennych

0,75l mleko migdałowe

1 łyżka syrop z agawy

1 łyżka sok z cytryny

100 ml sok z marchewki

Wykonanie: Nasiona chia i płatki owsiane zalewamy zimnym mlekiem migdałowym,czekamy godzinę po czym miksujemy razem z pozostałymi składnikami na gładką masę. Smacznego!

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *